Expeditor International

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, firma privata care activeaza ca si transportator direct si casa de expeditie cu sediul in Bucuresti, suntem in cautarea unui Expeditor International.

CERINTE

Responsabilitati:

• Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizori autohtoni si straini in domeniul transportului rutier international de marfuri pentru Europa de Vest
• Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
• Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar
• Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora
• Intocmirea documentelor comerciale, de transport marfa si orice act aditional necesar
• Responsabil de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre client

Cerinte:

• Experienta de minim 2 ani intr-un post similar
• Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, capacitate rapida de decizie
• Personalitate orientata catre detaliu, fire analitica
• Cunostinte avansate de limba Engleza
• Cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word, Excel, Internet)

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro