EXPEDITOR INTERN / INTERNATIONAL

WSD Capacity SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cautarea pe bursa de transport a curselor si transmiterea comenzilor catre soferi;
- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport in sistem;
- Ghidarea si urmarirea statusului camioanelor pe tot parcursul cursei;
- Transmiterea de informatii clientilor in legatura cu transportul;
- Dezvoltarea portofoliului de clienti (detinerea unui portofoliu de clienti deja format reprezinta un avantaj).

CERINTE

- Cunostinte operare PC, word,excel,outlook, burse transport
- Cunoasterea limbii engleze (scris+vorbit) la nivel mediu sau avansat
- Preluarea comenzilor de transport;
- Intermedierea transportului terestru dintre clienti si transportator (negocierea pretului cu transportatorii; comunicarea detaliilor legate de incarcarea si descarcarea marfii; solutionarea problemelor de transport; urmarirea transportului pana la destinatie);
- Procesarea documentelor necesare desfasurarii activitatii.

BENEFICII OFERITE

Punct de lucru - Bucuresti, Sector 5, Prelungirea Ghencea
- Program: luni-vineri
- Abonament medical la clinica privata pentru intreaga familie.

Salariul se negociaza in functie de experienta.

DESCRIEREA FIRMEI

+40755011000
Companie de transport intern si international , pune la dispozitia clientilor sai solutii integrate de de logistica!