EXPEDITOR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei transporturilor in vederea identificarii
transportatorilor cu preturi (servicii) optime;
Dezvoltarea bazei de clienti noi si potentiali;
Dezvoltarea unor relatii pozitive cu acestia, astfel incat sa se asigure cunoasterea nevoilor clientului, in vederea promovarii unei solutii optime;
Elaborarea ofertei personalizate corespunzatoare fiecarui client;
Intermedierea transporturilor rutiere intern si international, plecand de la oferta acceptata de catre client si pana la solutia de transport;
Organizarea transporturilor rutiere, de la preluarea comenzii de la client, negocierea pretului cu transportatorul, urmarirea derularii transportului pana la destinatie;
Intocmirea dosarelor de transport si procesarea documentelor aferente;
Utilizarea electronica a burselor de marfa/transport pentru a putea vizualiza marfurile sau camioanele disponibile in eventualitatea cuplarii lor;
Raportarea prompta a problemelor intervenite in desfasurarea transportului;
Pastrarea contactului cu transportatorii si clientii pentru crearea unor relatii de durata, eficiente.

CERINTE

Atitudine pozitiva fata de munca, initiative, seriozitate, stabilitate;
Abilitati de organizare si incadrare in termenele agreate;
Capacitate de lucru cu termene stranse;
Abilitati foarte bune de comunicare cu diverse categorii de persoane;
Putere de convingere, negociere, perseverenta;
Flexibilitate in abordare, capacitate de a depana situatii si a rezolva probleme ce pot aparea in activitate;
Abilitati de analiza si sinteza;
Cunoasterea pietei de transport rutier intern si international, contacte bune cu operatorii din domeniu constituie un avantaj;
Cunostinte foarte bune de operare PC

BENEFICII OFERITE

Bonus - 10% din profit, la depasirea target-ului stabilit

Clinetul nostru activeaza in intermedierea de transporturi rutiere de marfa (interne si internationale).