Executor - BRD FINANCE IFN

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pune in executare titlurile executorii apartinand BRD Finance IFN ;
- Notifica actele judiciare si extrajudiciare;
- Comunica actele de procedura;
- Recupereaza pe cale amiabila creantele;
- Aplica masurile asiguratorii dispuse de instanta judecatoreasca in favoarea BRD Finance IFN;
- Intocmeste procesele verbale de constatare in cazul ofertei reale, urmate de consemnarea sumei de catre debitorul bancii, potrivit dispozitiilor Codului de procedura civila;
- Constata starea de insolvabilitate a debitorului urmarit;
- Intocmeste toate informarile si situatiile referitoare la evidenta dosarelor de executare silita.

CERINTE

- Studii superioare juridice (obligatoriu licentiat in drept);
- Experienta profesionala pe o pozitie similara, intr-o companie mare;
- Cunoasterea cel putin a uneia dintre limbile engleza si / sau franceza la un nivel mediu / avansat;
- Carnet de conducere categoria B(minim 1 an)
- Cunostinte bune de operare PC;
- Abilitati foarte bune de comunicare si relationare, diplomatie in abordare;
- Discretie si integritate;
- Capacitate de decizie;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Disponibilitate pentru munca de teren.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu profesional competitiv.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.