Executive Key Account - Servicii IT - Software

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

??? Identificarea de noi clienti, mentinerea si dezvoltarea de relatii de afaceri cat mai bune cu acestia;
??? Realizarea ciclului complet de vanzare pentru solutii si servicii informatice;
??? Realizarea de oferte bazate pe necesitatile si cerintele specifice ale clientilor;
??? Convingerea clientilor in alegerea solutiilor si serviciilor companiei;
??? Indeplinirea target-ului de vanzari
??? Prezentarea de rapoarte de activitate catre superiorul direct;
??? Consolideaza/Elaboreaza rapoarte specifice de vanzari si despre piata;
??? Participa la negocierile de contracte cu clientii strategici/importanti;
??? Participa la dezvoltarea strategiei de ansamblu a companiei si la ajustarea acesteia;
??? Responsabil cu implementarea strategiei companiei in departamentul de vanzari.

CERINTE

Cerinte:

??? Experienta pe o pozitie similara in domeniul IT de minim 2 ani, cu rezultate semnificative;
??? Absolvent de Facultate tehnica sau economica;
??? Limba engleza- nivel avansat;
??? Cunostinte operare PC - MS Office;
??? Persoana organizata, motivata si orientata catre client;
??? Ambitios, deschis, diplomat;
??? Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in companie;
??? Abilitati de lider;
??? Abilitati de negociere si comunicare;
??? Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil;
??? Posesor permis de conducere categ. B.
??? Disponibilitate pentru deplasari in tara, la sediul posibililor clienti

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):

??? Pachet salarial motivant;
??? Bonusuri pentru atingerea obiectivelor si target-ului de vanzari;
??? Cursuri de perfectionare.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.