Executive Assistant

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job
Aceasta pozitie este o excelenta oportunitate de a lucra intr-un mediu profesionist ca:

Executive Assistant CEO

Cu urmatoarele resposabilitati:

Administrarea agendei CEO;
Filtrarea email-urilor, corespondentei, stabilirea mesajelor prioritare;
Asigurarea formalitatilor privind deplasarile (documente de calatorie, rezervari hoteliere, orar de zbor, stabilirea agendei plecarilor);
Administarea sedintelor interne si a intalnirilor externe, precum si a documentelor aferente acestora;
Asigurarea comunicarii inter-departamentale, receptionarea/transmiterea/directionarea mesajelor;
Filtrarea informatiilor generale, apelurilor telefonice, vizitatorilor, redirectionarea in functie de prioritati;
Pastrarea evidentei tuturor documentelor si corespondentei;
Pregatirea corespondentei, inclusiv a raspunsurilor standard, in functie de situatie;
Participarea la sedinte, redactarea minutelor, urmarirea intalnirilor, conform calendarului;
Reprezentarea cu profesionalism a firmei si CEO in relatiile cu tertii.

CERINTE

Candidatul potrivit trebuie sa aiba urmatorul profil:

studii superioare finalizate;
experienta de minim 3 ani in activitatea de asistent CEO;
bune abilitati de lucru cu computerul;
cunostinte de limba engleza – nivel avansat (cunostinte de limba sarba reprezinta un avantaj);
excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala, de mentinere si dezvoltare a bunelor relatii de lucru, indiferent de nivelul ierarhic si de complexitatea situatiei;
tact, discretie, capacitate de pastrare a confidentialitatii informatiilor;
excelente abilitati de organizare, capacitatea de a lucra cu sarcini/clienti multiplii;
flexibilitate;
capacitatea de a analiza situatiile si a anticipa nevoile inainte ca necesitatea sa apara;
atentie la detalii si termene limita;
capacitatea de a filtra informatiile si de a evalua prioritatile;
abilitatea de a prioritiza si de a gestiona volumul propriu de munca, pe fondul solicitarilor multiple;
capacitatea de a lucra fara supraveghere permanenta.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera provocari reale, mediu de lucru competitiv si oferta financiara peste medie.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.