Executive Assistant

TEHNOPLUS SERVICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este subordonat Directorului General si presupune desfasurarea urmatoarelor activitati:
planificarea şi coordonarea activitatii zilnice;
preluarea si directionarea apelurilor telefonice;
sprijinirea Directorului General in probleme de comunicare, documentare si coordonare;
primirea reprezentantilor unor colaboratori care vin in contact cu Directorul General sau cu alti salariati ai societatii in interes de serviciu;
asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor, in conformitate cu cerintele zilnice;
preluarea si inregistrarea corespondentei;
indosarierea si arhivarea corespondentei;
redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice;
transmiterea corespondentei prin posta, fax, e-mail;
actualizarea bazei de date specifice departamentului;
pregatirea calatoriilor de afaceri, inclusiv stabilirea itinerariului, achizitionarea biletelor de avion si rezervarea cazarii, dupa caz;
realizarea rezervarilor la hotel pentru partenerii externi;
organizarea intalnirilor de afaceri;
pregatirea sedintelor.

CERINTE

studii medii/superioare;
experienta de minim 2 ani intr-un post similar;
capacitate foarte buna de comunicare si relationare;
capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
atentie la detalii;
responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
aptitudini organizatorice, proactivitate;
persoana comunicativa si de incredere;
cunostinte de operare PC (Excel, Word, Powerpoint);
cunoasterea limbii engleze.

BENEFICII OFERITE

salariu motivant;
mediu activ orientat pe satisfactii profesionale relevante;
lucrul intr-o echipa dinamica, motivata;
telefon.

Leader pe piata in domeniul productiei de instalatii si echipamente pentru gaze medicale, Tehnoplus Service este prima companie romanesca ce are implementat sistemul de management al calitatii pentru activitatea de productie echipamente medicale ISO 13485. De asemenea, din anul 2000, compania are certificare ISO 9001(DQS Germania).
Compania activeaza pe piata din anul 1993, in prezent, activitatea fiind concretizata in:
- productie de echipamente medicale (instalatii de gaze medicale, lavoare pentru apa sterila);
- import, comercializare echipamente si consumabile medicale (statii centrale de sterilizare, echipamente si mobilier medical pentru sali de operatie, anestezie si terapie intensiva, chirurgie, echipamente si consumabile de laborator);
- activitate de service echipamente medicale.