Excelenta Oportunitate de Cariera - Director Productie-Inginer Textilist

Studiourile MediaPro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Colectia noastra impresionanta de recuzita si costume confera realism oricarui proiect cinematografic – indiferent daca actiunea se desfasoara intr-o epoca trecuta, in prezent sau intr-o perioada inca neexplorata.
Atelierul nostru de croitorie poate crea si ajusta orice tip de costum.
In plus, detinem o impresionanta colectie de 30.000 de costume din numeroase perioade istorice: de la Evul Mediu, Renastere si perioada baroca pana la epoca contemporana. Costumele au fost create de croitori talentati si se afla intr-o stare excelenta. Consideram ca ele reprezinta o parte importanta din istoria cinematografiei.

Responsabilitati:

Coordonarea activitatii de productie de costume;
Urmarirea achizitiilor /consumurilor de materiale pe fiecare comanda/contract;
Asigurarea estimarii de materiale si resurse necesare;
Asigurarea respectarii NPM ¿i PSI de catre subordonati;
Verificarea si raspunderea de corectitudinea documentelor emise, aferente activitatii de productie costume;
Dispunerea masurilor necesare si raspunderea de corecta aplicare a dispozitiilor interne cu privire la protejarea confidentialitatii lucrarilor elaborate sau transmise spre consultare si utilizare atelierului de creatie;
Executa si alte sarcini specifice postului la solicitarea superiorului direct.

CERINTE

Experienta relevanta pe o pozitie similara (minimum 2 ani);
Studii superioare de specialitate;
Cunostinte limba engleza - nivel mediu;
Flexibilitate, abilitati de coordonare, rezistenta la stres, creativitate.

BENEFICII OFERITE

Oportunitate de dezvoltare a carierei intr-un mediu exclusivist;
Pachet salarial atractiv.

MediaPro Studios este cel mai mare furnizor de facilitati si servicii pentru productia de entertainment din Romania (cinema, televiziune, productie publicitara video, evenimente) si una dintre cele mai importante destinatii din Estul Europei pentru casele de productie din intreaga lume. MediaPro Studios si MediaPro Pictures, operatorul sau de business, fac parte din Grupul MediaPro, cel mai mare consortiu media din Romania.

De la infiintare si pana astazi, pe platourile de la Buftea au fost turnate peste 600 de filme, atat productii romanesti, cat si internationale.