Event Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea bazelor de date cu potentiali clienti si gestionarea corespondentei cu acestia
- Documentarea privind obiectivele evenimentului si contextul de desfasurare (din presa si de pe Internet)
- Realizarea si sustinerea de prezentari pentru clienti (implicand si deplasari)
- Intocmirea planului evenimentului
- Stabilirea bugetului necesar pentru realizarea acestuia
- Redactarea corespondentei cu clientii si furnizorii
- Negocierea tarifelor cu furnizorii (de exemplu: pentru locatie, lectori, dotari tehnice)
- Activitari de marketing si relatii publice
- Supervizarea derularii evenimentului
- Evaluarea evenimentului
- Consultanta pentru management (in cazul in care functioneaza in cadrul unui departament specific al unei companii mari)

CERINTE

- experienta in organizarea de evenimente minim 7 ani
- abilitati de comunicare
- negociere, analiza si planificare
- studii superioare, preferabil turism, marketing sau relatii publice
- persoane proactive, rezistente la stres si creative
- cunoasterea pachetului Microsoft Office
- permis de conducere categoria B
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv si bonusuri pentru performanta