Evaluator garantii - Bucuresti, Prahova

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Efectueaza evaluarea bunurilor mobile si imobile propuse a fi luate in garantie, potrivit normelor bancii
· Formuleaza opinii referitoare la garantia propusa pentru o aplicatie de credit
· Recomanda Comitetului de Credit pachetele optime de garantii tipice pentru o anumita industrie
· Mentine legatura cu expertii externi si mentioneaza in scris o parere referitoare la o astfel de evaluare
· Monitorizeaza si formuleaza opinii ca parte a procesului de revizuire a creditului.

CERINTE

· Studii superioare, de preferinta tehnice sau economice
· Atestat ANEVAR
· Minim 2 ani de experienta profesionala in domeniul tehnic si de evaluare a mijloacelor fixe
· Preferabil 1 an de experienta in domeniul bancar
· Cunostinte generale din domeniul juridic legate de activitatea de evaluare
· Cunostinte bune de operare PC
· Orientare catre client
· Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin in afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele in realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si intreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania - Reusim impreuna!
Impreuna suntem mai puternici!