Evaluator garantii (2 posturi - Junior si Senior)

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Estimarea garantiilor propuse pentru garantarea creditelor la cererea sucursalelor;
- Realizarea de rapoarte proprii de evaluare;
- Inspectia garantiilor in teren;
- Verificarea rapoartelor de evaluare realizate de alti evaluatori;
- Intocmirea de rapoarte de evaluare/reevaluare la solicitarea sefului direct;
- Marcarea la piata periodic a garantiilor aflate in portofoliul bancii (valabil numai pentru pozitia de Senior);
- Revizuirea periodica a normelor si procedurilor de avaluare (valabil numai pentru pozitia de Senior);
- Interactioneaza direct cu evaluatorii externi cu privire la efectuarea rapoartelor de evaluare in concordanta cu cerintele bancii (valabil numai pentru pozitia de Senior);

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Atestat ANEVAR (pentru pozitia de Senior);
- Carnet de conducere categoria B;
- Disponibilitate deplasare in teren;
- Experienta minim 2 ani in domeniul evaluarilor, avantaj experienta in evaluarea proprietatilor imobiliare (pentru pozitia de Senior).

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.
Mizam pe specializare si ne propunem sa fim recunoscuti drept banca ce ofera cele mai rapide raspunsuri clientilor.
LIBRA BANK respecta si urmeaza valorile pe care si le-a stabilit.
Resursa noastra cea mai importanta sunt oamenii ambitiosi care lucreaza aici si care imprima aceste valori bancii.