Evaluator de risc SSM

Corporation Situatii de Urgenta SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promoveaza servicii de consultanta SSM si PSI la clienti, evidentiind ca pe langa faptul ca reprezinta o obligatie legala, indeplinireacorecta a prevederilor SSM este atat in interesul patronatului cât şi al lucrătorilor, asigurand productivitatea intreprinderii
- examineaza atent şi sistematic toate aspectele activităţii de muncă a lucratorilor, pentru a identifica pericolele ce pot cauza vătămarea sau îmbolnăvirea, incediile precum si modalitatile eficiente de prevenire si eliminare a lor
- realizeaza calculul nivelului global de risc al intreprinderii
- realizeaza si implementeaza planul de SSM colaborand cu departamentul PSI precum si masurile care trebuie luate pentru controlul riscurilor totale
- realizeaza activitatea de instruire generala periodica a lucratorilor la locul de munca si evaluarea modalitatii prin care informatiile au fost asimilate de catre lucratori prin testari specifice
- participa activ la dezvoltarea de noi metode de evaluare si prevenire a riscurilor(chestionare, interviuri, fise de observatii, testari etc.)

CERINTE

Experienta:

- experienta in evaluarea riscului si audit in domeniul securitatii si sanatatii in munca.

Cunostinte:

- Studii superioare finalizate
- foartebune cunostinte in evaluarea riscului de accidente,
- foartebune cunostinte in calculul nivelului global de risc,
- foartebune cunostinte in intocmirea planurilor de protectia muncii pe intreprindere,pe departamente, pe punct de lucru,
- cunostintebune PSI reprezinta un avantaj
- Cunostinte avansate PC, utilizare Excel, Word,internet browsing, e-mail

Competente:

- Ablilitati de comunicare eficienta, oral si in scris
- Orientare catre client
- capacitate de asolutiona cerintele clientilor si de a aplana conflictele
- Prioritizarea activitatilor si de gestionarea eficienta a timpului
- capacitatea de a respecta termene limita
- Capacitatea de afi proactiv, flexibil, open-minded
- Capacitatea de a asimila si actualiza permanent informatii din domeniul legislativ

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
· Salariu 3000 lei net
· bonus 5% din valoarea contractului pentru incheierea de contracte noi