Evaluator de risc si auditor/ Inspector SSM

SSM FIRE CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planifici și organizezi activitatea de SSM;
Reprezinți compania în relațiile cu autoritățile, în fața organelor de control;
Efectuezi controale interne la posturile de muncă;
Evaluezi riscurile și întocmeşti evaluarea riscurilor de accidentare şi îmbolnavire profesională şi să întocmești planul de prevenire și protecție;
Avizezi echipamentele de muncă și echipamentul individual de protecție;
Participi la prevenirea accidentelor de muncă și la asigurarea stării de sănătate a angajaților;
Investighezi cauzele producerii accidentelor de muncă, realizezi dosarele de cercetare și ții evidența acestora;
Elaborezi instrucțiunile proprii și tematicile pentru toate fazele de instruire;
Asiguri și organizezi instruirea și informarea personalului privind situatiile legate de SSM;
Colaborezi cu serviciul de medicina muncii pentru efectuarea controlului medical la angajare și cele periodice;
Menţii evidenţa cu modificările/noutățile legislative.

CERINTE

Tânăr(ă) și dinamic(ă);
Cu foarte bune abilități de comunicare și organizare;
Cu studii superioare în domeniul tehnic;
Cu bune cunoștințe de MS Office;
Curs in domeniul securităţii şi sănătăţii in muncă cu o durată de cel putin 80 ore;
Curs de evaluator de risc domeniul securităţii si sănătăţii în muncă precum şi experienţă în întocmirea evaluarilor de risc.

BENEFICII OFERITE

Se va discuta in cadrul interviului.

SSM FIRE CONSULTING SRL a luat fiinta in anul 2009 si este certificata pentru prestări servicii de consultanţă în domeniul securităţii şi sănătăţii in munca.