Evaluator de risc

A&D Risk Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:
Candidatul este inscris in RNERSF si avizat IGPR, cf Legea 333/2003, H.G. 301/2012 şi Instrucţiunea nr. 9/2013 MAI.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
A D Risk Management angajeaza evaluator de risc la securitatea fizica, inscris RNERSF, avizat IGPR, cf Legea 333/2003, H.G. 301/2012 şi Instrucţiunea nr. 9/2013 MAI.

A&D Risk Management este:
a) companie care furnizează servicii de evaluare a riscului de securitate fizică, conform legislatiei in vigoare.
b) O echipă formată din oameni cu experienţă în domeniul managementului riscului şi a protecţiei fizice, toţi fiind foşti angajaţi ai companiilor private de securitate sau ai instituţiilor de stat abilitate cu aplicarea legii – poliţie, jandarmerie, etc.
c) Partenerul dvs. de încredere, fiind în măsură să efectueze la timp şi cu acurateţe evaluarea riscului la securitate fizică pentru obiectivele dvs. care intră sub incidenţa acestei obligaţii legale.

CERINTE

Raportul de evaluare şi tratare a riscurilor la securitatea fizică:
a) Nominalizarea unităţii, obiectul de activitate al acesteia şi scopul evaluării;
b) Amplasarea geografică a unităţii, vecinătăţi, căi de acces, alţi factori externi, cu impact asupra activităţii unităţii;
c) Cadrul organizaţional intern, politici şi responsabilităţi privind securitatea fizică a unităţii beneficiare;
d) Sursele de risc la securitatea fizică, zonele de impact, evenimentele produse şi cauzele riscurilor identificate pentru unitatea evaluată, precum şi potenţialele consecinţe asupra persoanelor şi activităţii;
e) Estimarea si analizarea riscurilor la securitatea fizică;
f) Stabilirea cerinţelor, măsurilor şi mecanismelor de securitate pentru sistemul ce urmează a fi implementat, de ordin structural, tehnic, tehnologic şi operaţional;
g) Concluziile raportului de analiza de risc, în care se propun una sau mai multe opţiuni de tratare a riscurilor în vederea încadrării în domeniul acceptabil al riscului de securitate fizică, menţionând concret dimensionarea dispozitivului de pază, zonele sau punctele controlate prin mijloace electronice de supraveghere video, efracţie, control acces şi alarmare, elementele de protecţie mecanofizică, precum şi alte măsuri.

A&D Risk Management angajeaza evaluator de risc la securitatea fizica, inscris RNERSF, avizat IGPR, cf Legea 333/2003, H.G. 301/2012 şi Instrucţiunea nr. 9/2013 MAI.