ELECTRONIST SERVICE LAPTOP

Clubul Reparaciosilor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal trebuie sa realizeze o diagnosticare precisa a placilor de baza de laptop la nivel de componente .

Experienta in BGA Rework , schimbare SMD, schimbare conectori.

Pentru sef de service experienta obligatorie.

CERINTE

Diagnosticarea placilor de baza de laptop folosind post card, osciloscop, aparat masura.
Schimbarea cipurilor de pe placa cu dipozitiv special cu infrarosu, reballing folosind site si dispozitive specializate, reflow, schimbarea cipurilor SMD cu aer cald, inlocuirea conectorilor de pe placa de baza(alimentare, usb, sunet).
Intocmirea raportului de service.

Sef de service : coordonarea echipei si asigurarea fluxului de reparatie in laborator.

BENEFICII OFERITE

In functie de performante

Companie specializata in reparatii laptopuri multibrand. Laborator specializat , dotat pentru toate tipurile de interventii pe placa de baza.