ELECTRICIAN - SANTIER LITORAL

Phoenicia Hotels SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- selecteaza si foloseste corect aparatura pentru determinarea curentului, tensiunii si rezistentei electrice;
- interpreteaza corect schemele electrice, simbolurile si legile electrice de baza;
- determina circuitele paralele si in serie;
- scoate de sub tensiune echipamentele electrice conform normelor tehnice de securitatea muncii si P.S.I.;
- executa verificari asupra instalatiilor electrice vizual, auditiv sau cu ajutorul aparatelor de masura, prin proceduri adecvate, in vederea respectarii normelor P.S.I.
- identifica echipamentele si componentele defecte, in vederea remedierii;
- alege sculele, materialele si aparatele de masura conform schemei de lucru;
- inlocuieste/repara echipamentul electric defect;
- reface izolatia circuitului si legaturile de impamantare conform normelor tehnice;
- repune sub tensiune instalatia electria, in vederea verificarii calitatii lucrarii;
- remediaza eventualele defecte si prezinta lucrarea pentru receptie persoanelor abilitate.

CERINTE

analiza si atentie la detalii, capacitatea de a sesiza defectele, indemanare, precizie, rigurozitate, folosirea terminologiei de specialitate, detinerea abilitatilor fizice necesare indeplinirii atributiilor din prezenta fisa, imaginatie tehnica, putere de concentrare.
responsabilitate, echilibru si stapanire de sine, corectitudine, preocupare pentru perfectionarea pregatirii profesionale

BENEFICII OFERITE

Salariu:1300-1800 lei.
Se asigura cazare

DESCRIEREA FIRMEI

Companie hoteliera 4*