Electrician Protectie si Sisteme de Control

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea lucrarilor de mentenanta a circuitelor secundare din statiile de transformare;
- Identificarea si rezolvarea avariilor in circuitele secundare aferente statiilor de transformare;
- Implementarea valorilor de reglaj ale protectiilor si automatizarilor din statiile de transformare;
- Cunoasterea principiilor de functionare ale protectiilor si automatizarilor din statiile de transformare;
- Intelegerea, interpretarea si verificarea schemelor de protectie, automatizare, masura si control utilizate in statiile de transformare;
- Cunoasterea principalelor verificari la care sunt supuse protectiile si automatizarile din statiile de transformare in cadrul lucrarilor de mentenanta sau la punerea in functiune a acestora;
- Intelegerea fiselor de reglaj ale protectiilor si automatizarilor.

CERINTE

- Minim 2 ani de munca desfasurati in activitati de instalare sau mentenanta circuite secundare aferente statiilor de transformare sau centralelor electrice;
- Abilitati de lucru cu protectii si automatizari numerice inclusiv cu softuri de parametrizare ale acestora;
- Abilitati de lucru cu truse numerice de verificari protectii si automatizari;
- Abilitati de operare cu calculatorul in programe specifice releelor numerice de protectie si a truselor de verificare;
- Intelegerea programelor specifice ale releelor de protectie si ale truselor de verificare cu meniuri in Engleza si/sau Italiana - constitue un avantaj;
- Scoala profesionala, Liceul industrial profil electric, Scoala maistri profil electric;
- Abilitati in utilizarea programelor Word, Excel, Outlook;
- Comunicativ, obisnuit cu lucrul in echipa, rezistenta la stres, capacitate de invatare;
- Carnet de conducere categoria B.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.