Recrutam Electrician Medie si Joasa tensiune pentru clientul nostru E-Distributie Muntenia, una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România. Compania gestionează rețeaua electrică din București si județele Ilfov și Giurgiu, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului. Compania dezvoltă programe de modernizare/ retehnologizare/ digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

Responsabilitati
• Executarea lucrarilor de exploatare, mentenanta retelelor de joasa si medie tensiune in scopul alimentarii in conditiile impuse de standardul de performanta a clientilor;
• Executarea activitatilor legate de gestiunea clientilor, astfel incat sa contribuie la realizarea obiectivelor societatii, imbunatatirea proceselor/activitatilor si cresterea satisfactiei clientilor;
• Efectuarea de consemn, conform procedurilor interne.

Cerinte

• Studii medii in domeniul electroenergetic;
• Diploma de bacalaureat;
• Experienta anterioara de minim 1 an in domeniu;
• Carnet de conducere, categoria B;
• Apt medical pentru lucru la inaltime;
• Capacitate de concentrare buna

Beneficii Oferite

• Salariu motivant;
• Beneficii extrasalariale;
• Zile suplimentare de concediu de odihna sau cu diferite ocazii;
• Traininguri si certificari in domeniu.