Electrician Echipamente Frigorifice

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, unul dintre cei mai importanți jucători din România din industria frigului, furnizor de soluții tehnologice pentru congelare și refrigerare pentru industria alimentară și în general, soluții pentru crearea unui mediu controlat: centre logistice, abatoare, hipermarket-uri, depozite de frig pentru legume și fructe, etc. (cu temperaturi ce pot coboarâ până la -40 de grade Celsius).

Compania a realizat de-a lungul timpului numeroase proiecte greenfield, inclusiv în dezvoltarea instalațiilor frigorifice cu dioxid de carbon, domeniu ce necesită dotări tehnice și pregătire specială a personalului. Multe dintre echipamentele și tehnologiile furnizate de Clientul nostru sunt folosite pentru produse pe care le întâlnim în viața de zi cu zi, fie direct în magazinele de unde ne facem cumpărături, fie prin intermediul produselor pe care le consumăm și care au fost depozitate în spații climatizate de acesta.

Proiectarea, planificarea și instalarea sistemelor de monitorizare și control al instalațiilor de refrigerare și congelare se face utilizând soft-uri complexe de proiectare pe calculator cu respectarea celor mai noi principii și norme ce țin de managementul energiei și protecția mediului.

Accentul pus pe calitate se reflectă atât în satisfacția clienților și complexitatea proiectelor primite cât și în numeroasele certificări de care dispune compania: ISO 9001: 2015, ISO 14001: 2015 obținute prin TUV Thüringen Austria și RINA Simtex.

Printre produsele realizate de companie se numără: echipamente comerciale și industriale de refrigerare, mobilier frigorific, camere modulare, soluții de abatorizare pentru industria cărnii, tuneluri de congelare și centre logistice cu atmosferă controlată.

Descrierea Jobului
Căutăm 4 x Electrician Echipamente Frigorifice pentru București.

Scopul principal al postului: Asigură execuția și montajul tablourilor si instalațiilor electrice pentru acționare automatizată a echipementelor frigorifice

Concret, iată câteva exemple de responsabilități:

Citeşte şi interpretează corect schemă electrică

Alege materialele, dispozitivele, echipamentele şi aparatele conform specificaţiilor din schemă

Stabileşte sau urmează traseul instalaţiei în funcţie de cerinţe şi disponibilităţi

Montează tuburile de protecţie, conductorii şi echipamentele şi realizează conexiunile şi izolaţiile conform schemei şi normelor tehnice de securitatea muncii

Pune sub tensiune instalaţia frigorifică şi utilizează aparate, tehnici şi proceduri specifice pentru verificarea funcţionării acesteia

Repară sau înlocuieşte eventualele echipamente defecte, conductori, izolaţii etc. conform cerinţelor

Execută inspecţii periodice şi revizii tehnice ale instalaţiilor electrice

CERINTE

Educație și Experiență

Studii medii în domeniul automatizări sau electrotehnic
Constituie avantaj deținere autorizației ANRE
Experiență minimă 5 ani
Alte cerințe:

Permis de conducere categoria B (avantaj)
Disponibilitate pentru deplasări în țară (scurte)
Personalitate

Aptitudini de planificare, organizare și punctualitate
Persoană organizată, atentă la detalii și cu o gândire analitică
Capacitate de a învața și utiliza tehnici și tehnologii noi
Abilitate de muncă în echipă

BENEFICII OFERITE

Colegi deschiși la minte și entuziaști, un mediu de lucru prietenos

Simți că ești parte dintr-o echipă de top și o companie reprezentativă pentru industria sa în România

Contract de muncă pe prioadă nedeterminată

Pachet salarial motivant (salariu + orele suplimentare se plătesc + tichete de masă (sau diurnă pt. deplasări). Se asigură cazare și transport pe teritoriul României

Posibilități de dezvoltare într-un mediu dinamic

Condiții de muncă la standarde ridicate

Asigurare de munca suplimentara pentru accidente, indisponibilitate temporara, spitalizare

Programul de lucru este de 8 ore : 5/7 zile de la 08:00 la 17:00 cu pauză de masă 1 oră

Bonusuri diverse: de progres, lucrare la timp, fara evenimente deosebite pe santier

Companie de succes, proiecte fanion la care alții doar visează!

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania. Avem 20 de ani de experiență și sute de proiecte de recrutare de succes! Recrutori Seniori! Domenii recrutare: Vânzări, Management, IT, HR, Financiar, Juridic, Logistică, Inginerie. Facem recrutare cu pasiune, avem rezultate, găsim candidați!

Mai multe joburi, articole, materiale pe academiadehr.ro