Electrician

STAR FOODS o companie a PepsiCo

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul selectat se va ocupa in principal de intretinerea, depanarea si reglarea masinilor si echipamentelor industriale si va raporta direct catre Maistul Electrician:
Atributii:
- Verificarea, intretinerea si depanarea utilajelor in vederea asigurarii unei bune functionari in cadrul procesului de productie;
- Identificarea problemelor aparute la instalatiile electrice ale echipamentelor industriale
- Asigurarea continuitatii procesului de productie prin recomandarea si implementarea de solutii tehnice corespunzatoare;

CERINTE

- Studii medii /scoala profesionala de specialitate
- Cunostinte tehnice: electrice si electromecanice
- Experienta in domeniul industrial minim 2 ani
- Aptitudini de comunicare
- Aptitudini de lucru individual si in echipa

PepsiCo este unul dintre liderii mondiali pe piata bauturilor racoritoare si a produselor alimentare de larg consum, cu venituri anuale de peste 43 de miliarde de dolari in 2008. Compania are in jur de 198,000 de angajati in intreaga lume, iar produsele sale sunt comercializate in aproximativ 200 de tari. Afacerea principala include: Snacks-urile Frito-Lay, bauturile Pepsi-Cola, energizantele Gatorade, sucurile Tropicana si produsele Quaker. Portofoliul PepsiCo cuprinde 18 branduri care aduc, fiecare in parte, un profit anual de peste 1 miliard in segmentul retail. Angajamentul PepsiCo legat de cresterea durabila, definit prin conceptul de Performanta cu Scop, este canalizat catre generarea de venituri financiare solide, prin oferirea in schimb a serviciilor companiei catre comunitati. Acest aspect include raspunsul la nevoile consumatorilor de a dispune de o gama de alimente si bauturi de larg consum, reducerea impactului asupra mediului prin initiative legate de apa, energie si ambalare si sprijinirea angajatilor prin imbratisarea unei culturi orientate spre diversitate si includere, care vizeaza recrutarea si retinerea talentelor deosebite. Incepand cu 2004, PepsiCo isi consolideaza pozitia pe piata din Romania prin achizitionarea Star Foods. Star Foods exista in Romania inca din 1993, producand si comercializand marci precum Lay???s, Lay???s Max, Cheetos, Star Snacks, Krax, Star Popcorn si Star Naturals.