Educator

Mark Twain International School

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea se desfasoara intr-un mediu foarte atractiv.
Predare in limba engleza.
Potul este disponibil pentru Bucuresti, Ilfov, Voluntari

CERINTE

- capacitatea de a lucra cu elevii;
- puterea de adaptare rapid¿ la noi conditii;
- puterea de a g¿si rapid solutii viabile în conditii de criz¿;
- capacitatea de adaptare la tipul psihologic al copilului.

Mark Twain International School (MTIS) se bazeaza pe o dragoste profunda pentru copii, pe intelegerea complexitatii fiecarei varste si pe convingerea ca educatia este cruciala pentru dezvoltarea si indrumarea lor spre statutul de tineri activi si impliniti ai lumii in care traim. MTIS ofera elevilor sai o educatie aleasa, completa si consecventa pe parcursul intregii rute educationale preuniversitare (de la frageda varsta de 3 ani pana la majorat), avand in permanenta in centrul ei copilul, nevoile si aspiratiile lui in contextul exigentelor academice ale unei societati internationale. Scoala Internationala Mark Twain se distinge de alte scoli prin bilingvism, internationalism & rezultate de exceptie in educarea completa a scolarilor sai.
MTIS este acreditata de Ministerul Educatiei & Cercetarii pentru nivelurile pre-primar si primar, autorizata pentru nivelurile gimnazial si liceal si este singura scoala din sistemul de invatamant romanesc acreditata de Organizatia Internationala de Bacalaureat (IBO) pentru Primary Years Programme (gradinita si scoala primara). De asemenea, MTIS este Scoala Candidata pentru Middle Years Programme (gimnaziu si liceu) al IBO.