Educatoare Cresa

Cresa / Gradinita

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:

- Are experienta in domeniul educatiei, studiile superioare reprezintand un avantaj;
- Vede in aceasta oportunitate mai mult decat un job;
- Intelege sentimentele copilului, acorda atentie, importanta nevoilor lui;
- Intelege conceptul de invatare centrata pe copil, invatare autentica;
- Are simtul umorului, entuziasm in relatia cu copiii;
- Rezolva cu tact situatiile conflictuale dintre copii;
- Raspunde cu respect copiilor, chiar si in situatiile dificile;
- Initiaza un dialog pozitiv, atat in spatiul educational, cat si in afara lui, cu copiii, dar si cu familiile acestora;
- Valorifica resursele educationale, dar si mediul fizic - prin initierea de activitati in aer liber si nu numai;
- Trateaza colegii cu respect si colegialitate;
- Redacteaza documentele solicitate, respectand deadline-urile stabilite.

CERINTE

- Planificarea activitatilor specifice, stabilirea colectivului de copii;
- Integrarea/ repartizarea copilului nou-venit in grupa;
- Stabilirea si ordonarea coerenta a activitatilor, estimarea atenta si revizuirea periodica a timpului alocat fiecarei teme (proiect tematic) in functie de interesul manifestat de copii si de capacitatile acestora de invatare urmarind cu atentie derularea procesului educational al copilului;
- Amenajarea ariilor de stimulare/ colturi/ zone/ centre de interes in sala de grupa, in vederea unei invatari stimulative si eficiente;
- Participa la ingrijirea copilului prin dezvoltarea deprinderilor de autonomie personala si sociala a acestuia, dar si pentru dezvoltarea unei atitudini pozitive fata de sine si fata de lume;
- Participa la elaborarea si punerea in aplicare a planului personalizat al copilului impreuna cu membrii echipei pluridisciplinare;
- Realizeaza si actualizeaza periodic profilul psihosocial si fizic al copilului prin consemnarea datelor relevante in fisa psihopedagogica;
- Completeaza fisa de observare zilnica a copilului;
- Completeaza fisa de observare saptamanala a copilului;
- Acorda masuri de prim-ajutor cu operativitate, pentru inlaturarea cauzelor posibilelor incidente / accidente;

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant, in functie de experienta si rezultatele obtinute;
- Contract de munca full - time;
- Atmosfera de lucru proactiva (in care cultura greselilor nu exista si nu se admit pedepse);
- Resurse educationale care inspira, sustin creativitatea;
- Program de lucru optim dezvoltarii profesionale.

Pentru informatii suplimentare, nu ezitati sa ne contactati via email: otiliasuditu@yahoo.com sau la telefon: 0799.742.807.
Asteptam cu interes candidaturile dvs.

DESCRIEREA FIRMEI

Cresa situata in zona Floreasca (Promenada).