Editura Muzicala GRAFOART angajeaza Junior Accountant - contabil primar

Casa de Editură GRAFOART

Job expirat

RESPONSABILITATI

Îndatoriri:
Operare software gestiune integrat - facturare, încasare, stocuri, nir
Prelucrare comenzi on-line
Gestionare portofoliu clienţi şi furnizori – plăţi, comenzi, aprovizionare
Relaţionare cu edituri şi librării
Administrare primară site – editare atribute produse, adăugare imagini şa.
Catalogare cărţi şi partituri muzicale
Înregistrare contabilă pe conturi

CERINTE

Calităţi candidatul ideal:
Studii superioare
Are studii economice (medii sau superioare)
Cunoştinţe operare calculator la nivel avansat
Cunoştinţe Office la nivel avansat
Experienţă operare ERP
Cunoştinţe specializate muzică
Abilităţi de comunicare, sociabil
Disponibilitate învăţare
Harnic, corect, organizat şi ordonat
Vorbeşte şi scrie cel puţin în engleză
Are domiciliul în Bucureşti

BENEFICII OFERITE

posibilitate promovare profesională
oferim angajare full time,
carte de muncă

Înfiinţată în 1991, Editura Muzicală Grafoart este cea mai mare editură de profil din România și principalul distribuitor al partiturilor marilor edituri ale lumii.
În catalogul editurii noastre se găsesc lucrările cele mai importante pentru studiul pianului, viorii, chitarei ș.a., ale celor mai importanți compozitori sau pedagogi.
Librăria Muzicală George Enescu vă așteaptă în București, Piața Sfinții Voievozi nr. 1, lângă liceul de muzică omonim.
Aici puteți achiziționa partiturile Editio Musica Budapesta, Peters, Hal Leonard, Ricordi, Schott, DeHaske, Könemann ș.a. sau le puteți comanda.