Editor Web Tehnic

IT Genetics S.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Redacteaza texte si articole tehnice cu continut relevant pe site-ul companiei;
Creaza campanii in functie de programul de promovare al companiei;
Colaboreaza constant cu programatorii pentru optimizarea si dezvoltarea site-ului companiei;
Participa la dezvoltarea strategiilor de prezenta online a companiei;
Administreaza continutul social media pentru conturile companiei;

CERINTE

Cunostinte tehnice in domeniul IT&C;
Cunostinte minime de HTML, CSS, Photoshop;
Creativitate si originalitate in redactarea continutului;
Atentie la detalii;

Preferabil:

Experienta in administrarea de continut web;
Cunostinte elementare de marketing;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant corelat cu realizarile personale;
Parte integranta a unei echipe tinere si dinamice;

IT Genetics este prezenta pe piata romaneasca de IT de peste 6 ani si are ca activitate oferirea de solutii IT integrate care sa ajute in sustinerea si dezvoltarea business-urilor clientilor sai.

Suntem o companie romaneasca, tanara si dinamica.
Scopul nostru este satisfacerea integrala a cerintelor clientilor prin furnizarea prompta de produse si servicii de o calitate excelenta.