Editor Stiri

Telesport Intermedia

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica subiecte cu potential mediatic si le transforma in stiri
- participa la sumarul de redactie
- realizeaza interviuri
- redacteaza stiri si articole pentru telesport.ro traducand informatiile culese de pe Internet si din alte surse
- colaboreaz? cu reporterii la realizarea stirilor sportive interne
- Realizeaz? materiale de pres? (documentare, comentarii etc) propuse de seful de departament si de adjunctul acestuia

CERINTE

Cunostinte vaste din domeniul sportiv
Cunoasterea avansata a unei limbi de circulatie internationala
Bune abilitati de operare PC
Experienta jurnalistica de minim un an
Prezenta obligatorie in redactie
Fire optimista si comunicativa deschisa catre nou

BENEFICII OFERITE

- salariul se va negocia in urma interviului
- posibilitati de promovare
- lucrul intr-o redactie profesionista de stiri

Telesport Intermedia SRL este cel mai important si complet canal de sport din Romania. Din noiembrie 2004, Telesport s-a impus pe piata romaneasca reusind sa difuzeze meciuri din cele mai importante competitii, la care s-au adaugat emisiuni proprii, care s-au remarcat rapid. Telesport acopera cea mai diversificata oferta de sporturi.