Editor/Analist media de limba germana, entry-level

Media Image Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal este serios, comunicativ, pasionat de media, dornic de a lucra in echipa, intr-un mediu dinamic.
Responsabilitati:
• analiza calitativa a media internationale
• realizarea rapoartelor de monitorizare media
• analiza impactului media

CERINTE

• Program full-time/part-time, zilnic, de la ora 06.00 (se poate lucra partial si de acasa)
• Cunoasterea limbii germane - esentiala
• Cunoasterea unei alte limbi straine - esentiala
• Cunostiinte avansate de operare PC - esentiale
• Experienta in monitorizare / analiza de media / PR / comunicare constituie un avantaj, insa nu este esentiala.

BENEFICII OFERITE

• pachet salarial motivant
• posibilitate de a combina lucrul la birou cu lucrul de acasa
• training-uri specializate
• cursuri de limba germana

Media Image Group este unul dintre principalele trusturi de monitorizare a presei din Romania.