ECONOMIST SENIOR

Rematholding

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Inregistreaza operatiuni financiar – contabile aferente activitatii;
• Participa la intocmirea declaratiilor fiscale ce sunt cerute de legislatia din Romania;
• Participa la intocmirea situatiilor financiare anuale;
• Participa la auditul extern facut pentru situatiile financiare anuale;
• Participa la controalele facute de fond si tva la care este supusa societatea.

CERINTE

* absolvent studii superioare in domeniul financiar - contabil;
* cunostinte de contabilitate generala si de raportare conform legislatiei din Romania;
* experienta in domeniul financiar-contabil minim 5 ani (note contabile, balante, declaratii);
* cunostinte Word, Excel;
* experienta de lucru in sisteme de contabilitate (avantaj WIZCOUNT si WIZSALARY);
* bune cunostinte legislative;
* limba engleza.

BENEFICII OFERITE

* salariu motivant;
* prime in functie de realizari;
* tichete de masa;
* formare profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de colectare si verificare deseuri