Economist Salarizare Junior (payroll)

Contexpert Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea statelor de plata, si a declaratiilor aferente taxelor si contributiilor salariale;
- Intocmirea centralizatoarelor de taxe si a ordinelor de plata;
- Pregatirea fiselor fiscale;
- Intocmirea contractelor de munca si a documentelor legate de executarea, modificarea suspendarea si incetarea acestora;
- Completarea registrelor generale de evidenta a salariatilor;
- Relatia cu ITMB, CPMB, AMOFM, CASM.

CERINTE

- Persoana asertiva, sociabila, comunicativa, placuta;
- Dornica sa invete si sa se dezvolte;
- Persoana organizata, cu simtul responsabilitatii;
- Rezistenta la stres;
- Experienta minim 6 luni pe un post asemanator;
- Absolvent studii superioare economice (avantaj ASE);
- Cunostinte de operare PC si adaptarea rapida la softuri specifice;
- Limba engleza nivel avansat;
- Disponibilitate pentru program prelungit si munca de teren (50% din timp).

BENEFICII OFERITE

- Telefon de serviciu
- Decontarea abonamentului RATB
- Posibilitatea de avansare
- Alte bonusuri in functie de realizari

Contexpert Consulting ofera servicii de consultanta financiara si fiscala, contabilitate si salarizare pentru companii medii si mari, locale si multinationale. Experienta practica de zece ani, corelata cu pregatirea teoretica, ne pozitioneaza astazi ca experti in acest domeniu.
Serviciile de calitate si oamenii sunt cele mai importante resurse pentru noi. Investim in oameni si am creat o structura flexibila de promovare, in care fiecare isi poate gasi calea spre dezvoltarea profesionala. Specialistii echipei noastre sunt printre cei mai buni in domeniul lor de activitate si sunt tot timpul la curent cu noutatile si legislatia domeniului. Pregatirea primita aici este la nivelul celei din companiile multinationale. Punem mare pret pe delegarea responsabilitatilor si cresterea continua bazata pe evolutia si specializarea echipei.
Te asteptam sa te alaturi echipei noastre!