Economist - Salarizare

PREFAB & ROMERICA GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Calcul si plata salarii;
- Verificare pontaj;
- Statistica pt Institutul National de Statistica;
- Rapoarte lunare ;
- Declaratiile lunare pt salarii;
- Registrul de casa ;
- Arhivarea actelor;
- Inregistrarea contractelor individuale de munca, a deciziilor de incetare a activitatii sau orice alte modificari survenite in contractele de munca ale angajatilor;
- Eliberarea de adeverinte la solicitarea angajatilor;
- Evidenta si arhivarea dosarelor de personal;
- Evidenta Registrului de personal;
- Intocmire fise fiscale anuale;
- Inregistrarea cererilor de concediu si actelor doveditoare pentru a realiza centralizari si situatii, ale concediilor de odihna, medicale, fara plata, prenatale etc;
- Rapoarte.

CERINTE

- studii superioare de profil economic
- minim 3 ani experienta
- cunostinte de operare pe calculator
- cunostinte de operare cu programe de contabilitate
- cunoasterea unei limbi straine constituie un avantaj
- permis de conducere cat. B
- asumarea responsabilitatilor, rezistenta la sarcini repetative, capacitate de relationare interumana, adaptarea la sarcini de lucru schimbatoare, disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu.

Societate comerciala din domeniul materialelor de constructii, numar de salariati 200 – 500