ECONOMIST SALARIZARE

SC SECURITAS SERVICES ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-intocmirea formelor pentru statele de plata, boala si alte drepturi asimilate pentru personal organizatiei;
-intocmirea graficului retinerilor din salarii, dispozitiilor de plata in vederea virarii acestor sume, verificand si prezentand la semnare documentele intocmite si inaintate la plata;
-intocmirea lunara a notei contabile 18, privind cheltuielile cu salariile, impozite, CAS, retineri in vederea introducerii in calculator si balanta cu respectarea prevederilor planului de conturi;
-inregistrarea note contabile salarizare
-tinerea evidentei analitica a conturilor 421, 425, 423, 427, 4311, 4312;
-intocmirea darilor de seama lunare si trimestriale privind calculul sumelor datorate pentru impozit pe salar,
-acordarea avansurilor, deducerilor de impozit cu intocmirea dosarelor, declaratia lunara de sanatate;
-arhivarea si legarea documentelor intocmite, state de plata, centralizatoare.

CERINTE

-absolvent/a studii superioare economice
- cunostinte foarte bune WizSalary
-foarte buna aptitudini in exploatare Excel
-cunostinte bune de contabilitate
-cunostinte solide in intocmirea statului de plata si a declaratiilor
- aptitudinea de a lucra in echipa
- rezistenta la stres
- persoana disciplinata, riguroasa, stricta si organizata.

BENEFICII OFERITE

-pachet financiar atractiv - negociat in urma interviului, tichete de masa, bonus bazat pe performanta;
-premieri in functie de rezultatele obtinute;
-posibilitatea unei cariere de succes in cadrul unei companii multinationale.

Vrei sa lucrezi intr-o companie multinationala, dinamica, aflata in plina dezvoltare, unde sa-ti pui in valoare competentele si experienta profesionala?
Doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie care crede in investitia in oameni?
SECURITAS SERVICES ROMANIA Companie multinationala specializata in servicii de paza si protectie, membra a grupului SECURITAS, cu peste 215.000 de angajati. Securitas ofera servicii de paza si protectie in peste 40 de tari din Europa si America. In Romania, are una din cele mai experimentate echipe de profesionisti, cu peste 3800 de membrii