ECONOMIST SALARIZARE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmire si verificare pontaje;
- Calcul si evidenta salarii (calcularea concediilor medicale si a concediilor de odihna, a orelor suplimentare, etc), taxe, impozite si alte fonduri speciale aferente veniturilor salariale;
- Evidenta si operarea tuturor retinerilor din salariu, a penalizarilor si premierilor;
- Relatia cu banca in vederea emiterii de carduri pentru salariati, intocmire si depunere declaratii lunare aferente salariilor;
- Redactare adeverinte si intocmire diverse situatii, rapoarte, bugete, statistici si alte documente solicitate;
- Intocmire si depunere fise fiscale;
- Implementare de schimbari legislative privind salarizarea si administrarea de personal.

CERINTE

- Experienta in specificul postului minim 1 an, intr-o companie cu cel putin 500 angajati;
- Foarte buna cunoastere a legislatiei muncii;
- Absolvent studii superioare cu profil economic;
- Experienta de lucru cu Wiz Salary sau Charisma HR reprezinta un avantaj;
- Bune cunostinte de operare PC (Microsoft Word, Excel, Access);
- Foarte bune abilitati de organizare si planificare, de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Telefon de serviciu;
- Mediu de lucru placut;
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale.