ECONOMIST SALARIZARE

MERIDIAN DACIA RENAULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Calculeaza salariile, intocmeste declaratiile lunare de salarii, respectand legislatia in vigoare;
-Colaboreaza cu inspectorul de resurse umane pentru operarea modificarilor in calculul salariilor (intrari/iesiri de personal, modificari de salarii, functii, locuri de munca, sanctiuni, imputatii, retineri, garantii, prezenta, concedii medicale, fara plata, acordare de prime sau bonusuri, etc.)
-Emite centralizatorul de salarii, statele de plata, situatiile de retineri si garantii, fluturasii de salarii, situatiile de bani cash si de virare bancara;
- Intocmeste fisele fiscale;
- Intocmeste situatii de salarii, de personal, analize salariale, rapoarte, simulari, calcule diverse, solicitate de seful de resurse umane ;
- Intocmeste situatiile de costuri salariale.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Experienta intr-un post similar de minim 2 ani;
- Foarte buna cunoastere a legislatiei in vigoare;
- Excelente cunostinte PC (Microsoft Office);
- Respecta principiul confidentialitatii;
- Responsabil, atent la detalii;
- Cu spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Salariul oferit 500 euro
Oportunitatea dezvoltarii profesionale prin cursuri de formare profesionala

Din dorinta de a fi cat mai aproape de clientii sai Meridian Dacia Renault prin cele doua locatii ale sale din Bucuresti respectiv din Berceni si Militari pune la dispozitie o variata gama de servicii la standarde occidentale.Printr-o echipa tanara si profesionista, stam la dispozitia dumneavostra pentru a va informa despre toate produsele si serviciile Dacia-Renault si a va ajuta sa luati cea mai buna decizie.