ECONOMIST (recuperare debite)

GEALAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- introducere CEC-uri in softul de cotabilitate (sistemul informatic integrat se numeste SCALA)
- urmarire incasari, esalonari, intelegeri cu partenerii / clientii Gealan Romania
- pregatire dosare avocat in vederea recuperarii debitelor in instanta
- postul presupune intr-o proportie destul de ridicata discutii telefonice cu partenrii Gealan, prezentarea si analizarea situatiei financiare a acestora; se va incerca recuperarea debitelor inca din acest stadiu.

CERINTE

- candidatul trebuie sa fie absolvent de studii economice
- postul presupune cunostinte elementare de contabilitate
- operare PC (pachetul Microsoft Office)
- nivel: entry - level, junior

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- bonuri de masa
- card clinica Medlife
- lucrul intr-un mediu placut si stabil, intr-o continua dezvoltare

Gealan Romania este subsidiara din Romania a grupului german Gealan Fenster Systeme GmbH, producator de profile din PVC pentru usi si ferestre cu geam termoizolator. A fost infiintata in 1997 avand ca obiect de activitate, in prima faza, comercializarea produselor marca Gealan, din 1999 trecand la productie proprie. In prezent GEALAN Romania detine o cota de piata de aprox. 30% si are cea mai mare notorietate in Romania pe piata ferestrelor termoizolante.