ECONOMIST MIJLOACE FIXE

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele sarcini ?i responsabilit??i ale postului

- Verificarea inregistrarii mijloacelor fixe in curs (plati partiale + avansuri);
- Verificarea trecerii pe mijloace fixe a proiectelor mari;
- Stabilirea amortizarii si inregistrarea ei in conturile de profituri;
- Organizarea documentelor justificative (contracte+ facturi);
- Organizarea contractelor referitoare la mijloace fixe interne / externe;
- Implicarea in procesul de inventariere a mijloacelor fixe.
- Calcul TVA la imobilizari
- Certificatele fiscale

CERINTE

Experienta in domeniul mijloacelor fixe 3 - 5 ani;
- Experienta in aplicarea IFRS / curs IAS, IFRS;
- SAP sau software asemanator;
- LIMBA ENGLEZA NIVEL MEDIU - AVANSAT;
- LIMBA GERMANA NIVEL MEDIU - CONSTITUIE UN AVANTAJ.

B.C.L. GROUP este o firma de servicii resurse umane cu rezultate foarte bune in diverse proiecte pentru numerosi clienti semnificativi in peisajul economic romanesc.

Clientul nostru este unul dintre cei mai mari retaileri din Europa in domeniul materialelor de constructii. Headquarterul sau este situat in zona Baneasa (se asigura transport).