Economist junior

MERIDIAN BUSINESS GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrarea documentelor financiare in programul informatic si verificarea acestora cu rapoartele generate;
- Operarea si analiza incasarilor/platilor prin banca/numerar, urmarirea circuitului documentelor, conform procedurilor de lucru;
- Inregistrarea extrasului de cont bancar;
- Intocmirea rapoartelor si situatiilor financiare specifice activitatii;
- Derularea diverselor operatiuni financiar contabile trasate de managerul departamentului;
- Organizarea activitatii in conformitate cu dispozitiile legale si efectuarea la timp a tuturor inregistrarilor.

CERINTE

- Absolvent al unei facultati de stiinte economice;
- Cunostinte de operare EXCEL la nivel avansat;
- Experienta in utilizarea unui program informatic de evidenta contabila – constituie avantaj;
- Capacitatea de asimilare a informatiilor noi si de implementare a acestora in activitatea zilnica;
- Cunoasterea legislatiei financiar-contabila;
- Acuratete, gandire logica, atentie si capacitate buna de organizare/planificare;
- Persoana cu initiativa, bine organizata si responsabila.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Mediu de lucru profesionist;
- Oportunitatea dezvoltarii profesionale si a unei cariere in domeniul financiar

Locatia: Sector 4, Bucuresti.

MERIDIAN este unul dintre cei mai performanti concesionari ai marcilor Dacia-Renault.
Pentru a fi cat mai aproape de clientii sai, MERIDIAN pune la dispozitie o variata gama de servicii la cele mai inalte standarde de calitate, prin cele trei locatii ale sale din Bucuresti - Berceni, Militari si Pipera.
Succesul nostru depinde de succesul clientilor nostri.
Pentru a ne atinge obiectivele, vom continua sa ne bazam pe increderea clientilor nostri, dar mai ales pe activitatea lor alaturi de noi.

Website: www.meridiangrup.ro