Economist - unitate de productie industriala

SC PRODPLAST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Tine evidenta de gestiune primara (inregistreaza facturi de intrare, emite facturi vanzare)
- Înregistreaza zilnic tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile:
deconturi in lei si valuta, avansuri de trezorerie, furnizori diversi, incasari clienti.
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale şi lunare despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar.
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii de profil.
- Intocmeste documentele necesare efectuarii operatiunilor bancare ( instrumente si mijloace de plata )
- Raporteaza situatiile cerute de directorul economic si conducerea societatii.

CERINTE

- experienta in contabilitate de minim 5 ani in unitati de productie.
- cunostinte de utilizare a programului de specializate ContabSQL.
- bune cunostinte de operare PC ( Excel, Word,Office).
- cunostinte medii de limba engleza.
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane.
- abilitati de organizare si planificare.
- meticulozitate si acuratete.
- spirit analitic, lucrul in echipa.
- seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- salariul negociabil in functie de experienta
- tichete de masa

SC PRODPLAST S.A. are peste 50 de ani de experienta in domeniul prelucrarii materialelor plastice,produce folie din polietilena pentru ambalaje de uz industrial si general,granule plastifiate pentru extrudere,injectie,industria cablurilor electrice si granule rigide pentru extrudere.