Economist Facturare

CORINT SERV SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste zilnic documente privind expedierea produselor catre clientela.
- Factureaza stocul de marfa aflat la clientela, pe baza stocurilor lunare primite.
- Urmareste situatia debitelor pe clientii pe care ii gestioneaza pastrand o permanenta legatura cu acestia.
- Opereaza documente de incasare.
- Intocmeste rapoarte si situatii in baza operatiunilor evidentiate pe grupa de clienti gestionata.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic
- Minimum 1 ani experienta intr-un post similar
- Flexibil, dinamic, spirit de echipa
- Abilitati de planificare si coordonare
- Cunoasterea programului de contabilitate "Wizcount" (constituie un avantaj)
- Cunostinte bune de operare in MS Office (Word si Excel)

BENEFICII OFERITE

- Posibilitate de a lucra intr-o echipa dinamica si profesionista.
- Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala.
- Mediu de lucru placut.
- Pachet salarial motivant corelat cu performanta.

Grupul Editorial Corint a luat fiinta în 2004, prin reunirea sub o singura sigla a editurilor Corint, Leda, Runa si Corint Junior. Aflati în al doilea deceniu de activitate în domeniul cartii, oferim cititorilor nostri peste 400 de titluri anual, în domenii de o mare diversitate: de la manuale scolare la dictionare, atlase si tratate, lucrari de medicina, istorie, geografie, geopolitica, IT, carte pentru copii si tineret etc.
Beletristica ocupa un loc important in acest ansamblu editorial, prin colectiile de literatura straina clasica si contemporana si de scriitori romani reprezentativi.