Economist/ Departament Controlling

SC ISOVOLTA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza colectarea de informatii si revizuieste bugetele pe baza realizarilor, bugetelor anterioare, veniturilor estimate, rapoartelor de cheltuieli si alte surse de informatii pentru controlul disponibilitatilor, in scopul unei bune administrari financiare.
- Asigura alocarea costurilor conform procedurilor stabilite.
- Supervizeaza controlul costurile si inregistrarile referitoare la plati, cheltuieli, taxe si venituri.
- Pregatirea judicioasa, clara si la timp a rapoartelor financiare si operationale catre managementul de grup si local.
- Evaluarea investitiilor
- Asigura ca toate cresterile/reducerile de provizioane sunt aliniate cu evolutia activitatii.

CERINTE

- Studii Superioare Economice
- Capacitate de actualizare a cunostintelor profesionale
- Limba engleza nivel avansat
- Cunostinte de calculator: Microsoft Excel, SAP - avantaj
- Persoana dinamica, flexibila, cu bune abilitati de analiza/ sinteza
- Spirit organizatoric

SC ISOVOLTA SA este o societate cu capital austriac, producatoare de materiale electroizolante, cu peste 650 de angajati.
www.isovolta.ro