ECONOMIST CONTABILITATE

SC R&S Inteligent Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmirea evidentei contabile: procesarea documentelor primare, operarea platilor si incasarilor, inregistrarea mijloacelor fixe si a amortizarii aferente, inregistrarea statelor de salarii si a obligatiilor aferente, inregistrari contabile diverse, intocmirea notelor contabile si a balantei de verificare
- elaborarea registrelor contabile
- calculul taxelor datorate bugetului de stat
- elaborarea declaratiilor fiscale

CERINTE

- studii superioare in domeniul economic (facultate terminata)
- minim 2 anI experienta in domeniul economic
- cunostinte PC (soft contabilitate)

Prezinta un avantaj:
- cunostinte avansate de fiscalitate
- gandire analitica
- orientare catre obtinerea de rezultate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

Companie de resurse umane, specializata in principal pe recrutarea personalului in domeniul financiar- contabil, marketing si IT.