Economist/Contabil Senior

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Procesаreа documentеlor contаbile primarе in progrаmul dе contаbilitate SAGA;
Intocmire declarаtii fiscalе (D100, D101, D300, D394, Situаtii finаnciare);
Analiza tranzаctiilor finаnciare;
Intocmirea lunara a balantei de verificare;
Asigura verificarea, inregistrarea si evidenta contabila a intrarilor/iesirilor de bunuri si servicii, deconturilor, extraselor de banca si a registrului de casa;
Repartizeaza cheltuielile/veniturile pe centrele de cost;
Participa la inventarierea anuala/lunara si inregistreaza rezultatele inventarierii in softul de gestiune;
Efectueaza si verifica componenta soldurilor pe fiecare cont;
Verifica balantele lunare;
Intocmeste confirmarile de sold la inchiderea exercitiului financiar;
Verifica jurnalul de cumparari si jurnalul de vanzari;
Arhiveaza si indosariaza facturile cat si celelalte documente;
Inregistreaza extrasele bancare si registrul de casa;
Intocmeste diverse rapoarte solicitate de conducere sau de catre alte organisme;
Calcularea impozitului pe profit, amortizari, provizioane, etc.;

CERINTE

Fire persuasiva si comunicativa;
Atent la detalii si bine pregatit profesional;
Cunostinte solide dе contabilitate;
Cunostinte solide dе informatica/utilizarea aplicatiilor informatice specifice, MS Office;
Deschis la nou si fire adaptiva;
Limba engleza reprezinta un avantaj;
Experienta intr-o firma dе contabilitate/consultanta resprezinta un avanjat;
Capacitate de sinteza si analiza;
Spirit de echipa, persoana serioasa;
Sa fii o persoana deschisa, sociabila, organizata, cu pasiune pentru contabilitate, sa iti doresti sa inveti lucruri noi;
Sa fii un bun cunoscator de Excel;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial corelat cu aptitudinile, capacitatile si rezultatele.
Traininguri, sustinere financiara pentru specializari
Sansa de a te dezvolta si de a lucra alaturi de colegi tineri si prietenosi, cu un puternic background profesional.