Economist contabil-limba franceza

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Inregistrare documente primare in program de contabilitate pana la nivel de balanta si bilant, cu respectarea normelor si legislatiei in vigoare.
- Evidenta si operarea documentelor aferente achizitiilor de materii prime, materiale si servicii
-Evidenta extraselor bancare si operarea registrului de casa si a deconturilor
-Participare la inventarierea patrimoniului
-Verificare solduri clienti si furnizori
-Arhivarea documentelor financiar-contabile
-Intocmirea de rapoarte periodice catre management
-Mentinerea relatiei cu firma de contabilitate si diferiti furnizori
-Urmarirea expeditiilor importante
-Coordonarea asistentei din subordine
-Verificare incasari/depuneri km efectuati/consum motorina

CERINTE

-Cunoastere buna a reglementarilor contabile si a legislatiei in vigoare;
-Studii superioare in domeniul economic
- Limba franceza- mediu spre avansat
- Limba engleza - mediu spre avansat
- Word, Excel, cunostitente operare sistem ERP-Softone - Cunostinte solide de contabitate primara
- Persoana dinamica, oganizata, spirit de echipa, atitudine proactiva
-Bune abilitati de comunicare
- Capacitatea de a respecta termenele limita

BENEFICII OFERITE

-bonuri de masa
-Posibilitatea de dezvoltare profesionala

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/