Economist-Contabil Jr.

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Academia de HR recrutează pentru Clientul sau unul dintre cei mai importanți jucători regionali pe piața specializată a serviciilor de telecomunicații (voice exchange/voice carrier), cu o istorie de peste 15 ani.

Compania oferă soluții tehnologice de cea mai înaltă calitate: folosind o infrastructură TDM și rețele VoIP, compania accesează 23 de destinații directe în 9 țări însă dispunde de o rețea extinsă cu peste 200 de interconexiuni internaționale și prețuri competitive pentru toate destinațiile globale importante. Clienții săi sunt cei mai mari operatori de voce din lume, alături de mari clienți corporativi. Misiunea companiei: comunicare fără limite prin conexiuni simple și directe, fără bariere.

Fiind companie tehnologică, una dintre caracteristicile specifice companiei este Inovația: compania este mereu cu un pas înainte și pregătită pentru orice provocare datorită unei echipe de specialiști de top. Clientul nostru oferă o gamă completă de servicii de interconectare voce en-gros, concentrându-se în principal pe destinații din Europa Centrală și de Est, Africa și Orientul Mijlociu. Datorită însă tehnologiei TDM și VoIP și relațiilor dezvoltate cu principalii operatori de gros la nivel mondial, practic orice destinație devine accesibilă, asigurându-se cele mai înalte standarde de calitate din domeniu (ASR, ACD, NER și MOS).

Serviciile specializate oferite de companie sunt înțelese cu precădere de specialiști dar activitatea companiei este vizibilă în viața de zi cu zi a milioane de oameni, clientul nostru făcând posibile peste 20.000 de apeluri telefonice pe secundă și costuri de comunicare substanțial mai mici.

Compania se află în plină expansiune și se pregătește pentru viitor recrutand o serie de poziții.

Descrierea Jobului
Căutăm Economist-Contabil Jr. pentru biroul din București. Scopul principal al postului este să ajute la întocmirea/verificarea balentei și a diverselor rapoarte fiananciar-contabile interne.

Concret, iată câteva exemple de responsabilități:

Contribuie la realizarea documentelor de raportare financiară interne – trebuie să cunoască planul de conturi

Ajută la întocmire de diverse Rapoarte și Informări interne specifice (venituri și cheltuielI) privind situația financiară a firme (contabilitatea statutară este externalizată)

Ajută la calcularea provizioanelor pe diverși clienți

Realizează situații interne privind multiple valute și rate de schimb

Prelucrează diverse documente financiare, asiugură introducerea de date în sistemele companiei

Realizează prezentări în Excel/PPT cu diverse statistici și situații financiare specifice

Contribuie alături de echipă la realizarea/verificarea balanței și a raportărilor interne associate

Alte activități operaționale legate de contabilitate

CERINTE

Candidatul Ideal
Educație și experiență

Studii medii sau studii superioare economice
Experiență în poziții similare: preferabil 1 – 2 ani
Alte cerințe

Limba Engleză (mediu)
Cunoaștere bună Office (Excel, Word, PPT)
Cunoștinte de bază privind legislația contabila națională
Experiență si (bună) cunoaștere privind planurile de conturi
Personalitate

Persoană proactivă, hands-on care are capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic
Jucător de echipă, atitudine pozitivă, deschis la idei
Autonomie și inițiativa împreună cu disciplină de a acționa nesupervizat pentru a obține rezultate
Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate, creativitate, inteligență analitică

BENEFICII OFERITE

Ofertă
Companie reputată, unul dintre liderii de piață din România pe segmentul său

Colegi deschiși la minte și entuziaști, un mediu de lucru prietenos, atmosferă de familie. Echipă tânără și energică, colegi cu abilități de top

Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă

Locație centrală, accesibilă (metrou 3 min), bine conectată la mijloace de transport

Decontare metrou/transport public sau bonuri de benzină

Abonament servicii medicale

Program flexibil (posibilitatea de a munci de acasă), vineri zi scurtă

Vacanțe extinse (de Crăciun și Paște compania este în vacanță)

Pachet salarial competitiv

Sistem de bonusare lunară a performanțelor pentru fiecare angajat, conectat la rezultatele companiei

Companie de top, cu tradiție, clienți importanți, proiecte unice la care alții doar visează!

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania. Avem 20 de ani de experiență și sute de proiecte de recrutare de succes! Recrutori Seniori! Domenii recrutare: Vânzări, Management, IT, HR, Financiar, Juridic, Logistică, Inginerie. Facem recrutare cu pasiune, avem rezultate, găsim candidați!

Mai multe joburi, articole, materiale pe academiadehr.ro