ECONOMIST-CONTABIL-GRUP DE FIRME- CAPITAL PRIVAT- unul dintre cei mai importanti operatori feroviari din Romania.

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o societate cu capital social integral privat, care are ca obiect principal de activitate prestarea serviciilor de transport feroviar de marfuri si a serviciilor conexe transportului feroviar.
Rezultatele ¿nregistrate, potentialul si disponibilitatea, parcul propriu de vagoane si locomotive, capacitatile de transport ¿ntretinere si reparatii, sunt menite sa garanteze efectuarea unor servicii sigure si de calitate si recomanda firma ca fiind unul dintre cei mai importanti operatori feroviari din Romania.

Responsabilitati:
evidenta contabila banci lei si banci devize;
evidenta contabila a furnizorilor interni de marfuri;
evidenta contabila a furnizorilor externi de bunuri si servicii – in principal din Comunitatea Europeana;
evidenta avansurilor platite catre furnizori si reconcilierea acestora la primirea facturilor;
contabilizare compensari;
reconciliere decontari intre societatile din Grup;
verificare componente solduri: 401, 409, 5121, 5124
8contabilizarea deconturilor de cheltuieli;
contabilizarea deconturilor de deplasari interne si externe;
verificare si urmarire solduri cont 542 “Avansuri spre decontare”;
evidenta si urmarirea politelor de asigurare;

CERINTE

studii superioare in domeniul financiar- contabil
- sa probeze o vechime de cel putin 2 ani in domeniu
- sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar- contabil
- cunostinte solide de operare PC: pachetul Office
- cunostinte de operare softuri contabile
- capacitate de a redacta rapoarte, de a sintetiza si clarifica informatiile

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.