ECONOMIST- CONTABIL- CONTABILITATE GENERALA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

evidenta contabila banci lei si banci devize;
evidenta contabila a furnizorilor interni de marfuri;
evidenta contabila a furnizorilor externi de bunuri si servicii – in principal din Comunitatea Europeana;
evidenta avansurilor platite catre furnizori si reconcilierea acestora la primirea facturilor;
contabilizare compensari;
reconciliere decontari intre societatile din Grup;
verificare componente solduri: 401, 409, 5121, 5124
contabilizarea deconturilor de cheltuieli;
contabilizarea deconturilor de deplasari interne si externe;
verificare si urmarire solduri cont 542
evidenta si urmarirea politelor de asigurare;

CERINTE

- studii MEDII in domeniul economic
- sa probeze o vechime de cel putin 1 1/2 ani in domeniu
- sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar- contabil
- cunostinte solide de operare PC: pachetul Office
- cunostinte de operare softuri contabile
- capacitate de a redacta rapoarte, de a sintetiza si clarifica informatiile

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonus):
pachet salarial motivant
mediu de lucru profesionist
sansa evolutiei intr-o companie de renume in domeniul transportului feroviar