Economist/Contabil

Casa de Insolventa Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de a asigura implementarea politicilor economice, astfel încat la nivel de firmă să se respecte legislația în vigoare, organizarea înregistrării corecte și la zi în evidența contabilă a companiei a tuturor documentelor referitoare la operațiunile de capital, imobilizărilor, stocurilor de orice natură, terților, trezoreriei, salariilor, veniturilor, cheltuielilor și rezultatelor.
Întocmirea balanței de verificare, declarații fiscale lunare/trimestriale și semestriale, situatii financiare interimare si anuale.

CERINTE

- Persoană serioasă, responsabilă, rezistentă în condiții de stres, adaptabilă la munca în echipă;
- Studii superioare economice
- Experiență de cel puțin 3 ani în domeniul financiar-contabil, de preferință într-o firmă de consultanță financiar-contabilă sau audit;
- Cunoștinte PC foarte bune (minim MS office si WinMentor);
- Cunoștinte de legislatie fiscală și contabilă;
- Alte acreditări economice constituie avantaj;
- Avantaj cunoașterea unei limbi străine.

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant

Societate civila profesionala de practicieni in insolventa, cu un portofoliu important de proceduri de insolventa si o vasta experienta, aflata intr-un proces sustinut de dezvoltare.