Economist/ contabil

Quark Consulting s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-- Inregistreaza toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaza rapoarte periodice si/sau la cerere cu privire la situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale anuale
- Se asigura de arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.)
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre autoritati

CERINTE

- Experienta in contabilitate de minim 2-3 ani;
- Experienta evidenta contabila minim 2 ani;
- Bune cunostinte de operare PC (Excel, Word);
- Studii superioare (preferabil specializarea financiar-contabilitate);
- Cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiar-contabile romane;
- Abilitati de organizare si planificare;
- Meticulozitate si acuratete;
- Spirit analitic, capacitate de lucru in echipa;
- Seriozitate, responsabilitate, dedicatie.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv, negociabil in functie de experienta;
- Oportunitati de avansare in cariera;
- Mediu de lucru placut, intr-un domeniu dinamic si complex.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de contabilitate