Economist Contabil

DUAL MAN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabilirea articolelor contabile si inregistrarea documentelor primare( banca, deconturi de cheltuieli, facturi furnizori, casa, receptii, bonuri);
- Participarea la analiza costurilor in baza datelor prelevate din contabilitatea de gestiune;
- Evidenta lucrarilor de investitii, a achizitiilor de mijloace fixe, amortizare.

CERINTE

- Studii superioare economice- preferabil dar nu obligatoriu;
- Experienta 2-3 ani in domeniul contabilitatii;
- Experienta in operarea unui sistem informatic de contabilitate;
- Cunoasterea contabilitatii de productie-servicii reprezinta un avantaj;
- Deschidere la nou, capacitate de a asimila noi informatii si de autoorganizare;
- Dinamism, comunicativitate, spirit de echipa, lucru independent.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare profesionala intr-o companie stabila, cu accent pe perfectionarea cunostintelor de contabilitate de gestiune/productie si operarea unui sistem ERP performant.

Companie cu capital privat autohton, leader pe piata locala a constructiilor metalice.