Economist contabil

Austria Card

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Contabilitate statutară: cheltuieli și venituri, active fixe, acțiuni, contabilitate, trezorerie, împrumuturi;
• Efectuarea zilnică a contabilității (situații bancare, facturi, rapoarte de cheltuieli de personal, contracte);
• Efectuarea procedurilor de închidere de la sfârșitul lunii (de exemplu, amortizarea activelor fixe, cheltuielile angajate și veniturile etc.);
• Asigurarea evidenței cheltuielilor pe diferite centre de cost (producție, administrație, vânzări);
• Procesarea plăților on-line și a tranzacțiilor cu numerar mic;
• Executarea rapoartelor zilnice prin intermediul Axapta: cheltuieli, creanțe și datorii, statistici privind performanța clienților, analiza costurilor;
• implicarea activă în procesele de audit intern și extern sau controlul autorităților române;

CERINTE

• Studii superioare economice, specializare Finante - Contabilitate;
• Minim 2 ani pe un post similar;
• Cunostinte medii limba engleza sau germana;
• Cunoștințe avansate Excel ;
• Experiența MS Dynamics-Axapta ERP prezinta avantaj;
• Cunoașterea foarte bună a contabilității statutare;
• Persoană entuziastă, auto-motivată, cu abilități excelente de comunicare;

BENEFICII OFERITE

Facand parte din echipa Austria Card veti bebeficia de:
- un mediu de activitate hi-tech, fascinant si dinamic;
- pachet salarial atractiv;
- bonuri de masa;
- transport decontat.

Austria Card SRL companie ce activeaza in domeniul productiei si personalizarii cardurilor bancare