Economist Contabil

rotary constructii

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Inregistrarea operatiunilor contabile cu respectarea legislatiei financiar – contabile, si anume:
- inregistrare in contabilitatea financiara a avansurilor de delegatie;
- urmarire si inregistrare deconturi;
- inregistrare facturi de achizitii de la furnizori ;
- inregistrare incasari si plati;
- verificarea inregistrarilor contabile efectuate si validarea lor;
• Evidenta contabila a extraselor de la banci;
• Intocmeste ordinele de plata;
• Intocmeste setul de documente pentru platile electronice;
• Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari);
• Intocmeste, contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
• Este responsabil cu activitatile de casierie: plati si incasari, emiteri de chitante, borderou de casa, registru de casa si control;
• Este responsabil de soldul de casa;
• Raspunde de toate diferentele si inadvertentele existente intre soldul faptic si soldul scriptic al casieriei;
• Centralizeaza date, situatii financiar – contabile;
• Diverse operatiuni contabile;

CERINTE

- studii superioare în domeniul economic;
- cunoștințe de contabilitate și fiscalitate;
- cunoştinţe operare PC ;
- corectitudine și seriozitate;
- orientare spre rezultate;
- capacitate de analiză și sinteză ;
- atenție la detalii și atenție distributivă ;
- loialitate și confidențialitate ;
- abilități de lucru atât individual cât și în echipă;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

Rotary Constructii este lider in executia de constructii de vile, blocuri de locuinte,dar si cladiri de birouri, sedii administrative, scoli si sali de sport sau restaurari de mare complexitate, la preturi convenabile, remarcandu-se prin rapiditatea deciziei si supletea negocierilor, respectand termenele convenite si in conditii de calitate deosebita.