Economist contabil

Media Image Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- inregistrarea in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii interne/externe, vanzari interne/externe, banca in lei/devize, casa in lei/devize, fisa de cont furnizori, clienti, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc;
- Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate de catre conducere.
- mentinerea legaturii cu institutiile statului.
- indeplinirea altor atributii aferente unui departament financiar-contabil.

Daca doresti sa-ti dezvolti o cariera in domeniul financiar contabil, esti pro activ si dornic de acumulare de experienta, noi iti oferim oportunitatea de dezvoltare profesionala pe termen lung intr-un mediu placut si profesionist.

CERINTE

- studii superioare, obligatoriu in domeniu financiar-contabil (preferabil sectia CIG);
- experienta in domeniu reprezinta un plus dar nu este obligatorie;
- cunostinte de operare PC (MS Office, Excel);
-  cunoasterea soft-ului DataLight Enterprise – reprezinta avantaj;
-  abilitati de organizare, coordonare, minutiozitate, atentie la detalii;
- responsabilitate vis-a vis de lucrarile efectuate si termenele stabilite;
- preocuparea continua pentru actualizarea prevederilor legislative in domeniu financiar –contabil;
- spirit de echipa.

Media Image Group este unul dintre principalele trusturi de monitorizare a presei din Romania.